Talvitunud mesilaspere

Susimesi OÜ toodab müügiks Buckfast tõugu mesilasperesid kaheteistkümnel farrar  ja kuuel Langstroth raamil.
Hetkel on võimalik esitada tellimus 2019. aasta suvel toodetud peredele, kus on noor 2019. aasta Buckfast tõugu mesilasema. Mesilaspered on kontrollitud Ameerika haudmemädaniku (AHM) vastu.

Broneeritud mesilasperede kätteandmist alustame lähtuvalt ilmastikust aprilli lõpus või mai alguses. Mesilasperede transpordiks kasutame talvitumistaru. Mesilasperede üleandmine toimub meie mesilas õhtul peale mesilaste aktiivse lendluse lõppemist või kokkuleppel ostjaga korraldame transpordi.

(Talvitunud mesilaspered on selleks aastaks müüdud)


Kevadise mesilaspere ostuga kaasneb peale perede PRIAs registreerimist võimalus taotleda mesilaspere toetust (ca' 20.-eur/mesilaspere).

Suvine mesilaspere

Võtame vastu ka tellimusi 2020 suvel toodetavatele noorte paarunud mesilasemadega 12-(farrar)raamilistele iduperedele. Suvistel peredel on tehtud esmane varroalesta tõrje oblikhappe pihustamisega ning nende kätteandmist klientidele alustame orienteeruvalt juuli keskel.

Suvise mesilaspere hind on 120.- eur

Mesilasemad

Müüme ka paarumata ja paarunud Buckfast mesilasemasid. Suuremate tellimuste korral palume eelnevalt ühendust võtta, et tagada piisav varu.

Paarumata 2020 aasta Buckfast mesilasema 12.- eur
Paarunud 2020 aasta Buckfast mesilasema 27.- eur

Suve jooksul vahetame oma toodanguperedes välja kõik kahe aasta vanused mesilasemad. Sõltuvalt mesilasema kvaliteedist tuleb ka tema hind, kuid mitte rohkem kui 20.- eurot. Toodanguperede mesilasemasid müüakse ainult eelneva kokkuleppe alusel ja nii kaua, kuni kõik on broneeritud.

Mesi

2019. aastal alustasime klientide soovist lähtuvalt ka lisaks mesilasperede tootmisele mee tootmisega. Tänaseks on 2019 aasta mesi praktiliselt läbi müüdud ning uusi tellimusi enam vastu ei võeta. Küll aga saab oma huvist märku anda, kui on soov tellida 2020 aasta värsket mett! Samuti sõlmime kokkuleppeid pikema perioodi varustamise osas - sellisel juhul saab läbi rääkida lähtuvalt kogusest ka pakketaara materjali, kuju ja sildi ning ka mee hinna osas.

Jaemüügi korral on mesi 1kg plastikämbris 8.- eur**
300g mett klaaspurgis 3.- eur (10.-eur/kg)**

*Kõik hinnad sisaldavad 20% käibemaksu
**Mee hind võib muutuda lähtuvalt jooksva aasta toodangust