Lestatõrje

Profülaktiline varroalesta tõrje.
24. juuni alustasime lestatõrjega oblikhappe pihustamise meetodil. Kuna varroos on üks peamisi pahanduse tekitajaid Eesti mesilates, nõrgestades otseselt mesilasi ja levitades erinevaid viiruseid ning varroosivabasid mesilasperesid praktiliselt pole, siis eesmärgiga tuua järgmise aasta kevadesse tugevad mesilaspered, alustasime esimese ennetava varroalesta tõrjega.

Pihustamiseks kasutame oblikhappe 2,0-2,2% vesilahust (30g kristallilist oblikhapet 1L vee kohta). Oblikhappe vesilahuse pihustamine on võrreldes teiste võimalike lestatõrjevahenditega suhteliselt ajamahukas töö, kuna kõik raamid tuleb ükshaaval tarust välja tõsta ja mõlemad raami küljed, kus mesilased peal, üle pritsida. Samas on iduperedes vaja kontrollida nii mesilasemade vastuvõtmist kui ka paarumist ning tänu sellele saab kaks tööd ühildada. Lisaks on oblikhappe vesilahusega pihustamine suhteliselt tõhus lestatõrjevahend, kuna kontakt on vahetu.
Kui järgida täpselt raviskeemi suvel ning sügisel teha lisaks veel üks lestatõrje (mõnda muud toimeainet kasutades), siis võib loota tugevate ja tervete perede talvituma minemist. Eelduseks lisaks õiges koguses ja õigel ajal antud talvesööt.
Eelmine
Iduperede valmistamine
Järgmine
Talvesööt ja lestatõrje

Lisa kommentaar

Email again: