2022a mesilaspere müük 12 Farrar raamil

Talvitunud 12-raamilisele mesilasperele Farrar raamil kehtib varajase broneerija hind 190.- eur.

10 mesilaspere ostu korral pakume soodustust 5%.
Alates 20 mesilaspere ostusoovil küsi hinnapakkumist!

Mesilasperede üleandmist klientidele alustame sõltuvalt ilmastikust aprilli lõpus või mai kuus peale mesilaspere läbivaatust.

Mesilaspere koosneb

*5-6 haudmeraami
*3-4 söödaraami (talvesööt/suir)
*2-4 täiteraami (kärjepõhi või ülesehitatud kärg)
*mesilastest (vähemalt 6 kärjetänavat)
*Mesilasema (2022 paarunud Buckfast - loe täpsemalt mesilasema kohta!)

Mesilaspered on kontrollitud Ameerika haudmemädaniku (AHM) vastu.

Buckfast mesilaspere transport

Mesilasperede transpordiks kasutame talvitumistaru.
Mesilasperede üleandmine toimub meie mesilas õhtul peale mesilaste aktiivse lendluse lõppemist või kokkuleppel ostjaga Saaremaal või Tallinnas.
Korraldame vajadusel transpordi ka mujale Eestis.

Talvitunud mesilaspere registreerimine PRIAs

Kevadise mesilaspere ostuga kaasneb peale perede PRIAs enne 1. maid registreerimist võimalus taotleda mesilaspere toetust (vajadusel küsi lisainformatsiooni).
Summa sõltub taotlejate arvust: 2022. aastal oli toetuse suurus 20,47.-eur/mesilaspere.
Peale broneerimislepingu sõlmimist ja arve tasumist, saab mesilaspered arvele võtta PRIAs ja toetust taotleda ka juhul, kui mesilasperede transport jääb hilisemaks ajaks, näiteks mai lõppu.

Mesilasperede talvitumine

"Talv on suurim väljakutse nii mesilastele kui mesinikule. Võib öelda, et mesilasperede talvitumine on kogu mesinduse telg, iga mesiniku tõeline eksam. Mesilasperede halb talvitumine viib talve jooksul või kevadel sageli nende hukkumisele või olulisele nõrgenemisele. Sellest, kuidas mesilased talvituvad, sõltub oluliselt perede areng kevadel ja tootlikkus suvel. Hea talvitumise järel on mesilaspered kevadel tugevad, mesilased on hästi säilinud ja ei kannata kõhulahtisuse või nosematoosi läbi, kärjed ja taru on puhtad, ei ole roojaplekke ega ülemäärast niiskust ja hallitust. Mesilased ei ole loiud ja paisunud tagakehaga, vaid erksad ja saledad, sarnanedes suvistele mesilastele. Langetist on tarupõhjal vähe või puudub see üldse või on juba välja kantud. Taru esmakordsel avamisel jääb mulje, et talvitumine ei ole olnud mesilastele rängaks katsumuseks, vaid puhkuseks − õigemini, talve poleks nagu olnudki. Ja loomulikult munevad emad sellistes peredes kevadel intensiivselt, mesilased elavad kauem ja kasvatavad energiliselt hauet, mille tulemusel pered kasvavad ja arenevad kiiresti."

"Mesilasperede talvitumine", Kalle Toomemaa, 2018 TallinnOma mesilasperele leiad uue paarunud mesilasema samuti meie mesilast!